Idén középiskolások is versenyezhetnek a tavaszi időszaki hulladékgyűjtő versenyben, a Fenntarthatósági Témahét keretein belül
2018. március 19. – április 29. között általános- és középiskolák részére 6 hetes tavaszi szelektív hulladékgyűjtési versenyt is szerveznek. A legtöbb használt elemet, használt mobiltelefont és e-kütyüt gyűjtő általános- és középiskolákat is külön hulladékonként, két kategóriában pénz nyereménnyel díjazzák. Az általános- és középiskolás korú diákok is mindkét kategóriában díjazva lesznek. Az első 10-10 diák értékes díjazásban részesül, XBOX One, vagy táblagép, esetleg egy jó okostelefon, vagy fényképezőgép, de akár egy JBL hangszóró is gazdára vár. Még nem késő csatlakozni a versenyhez, bárki csatlakozhat és gyűjthet hulladékot a témahét végéig. A verseny részleteit ide kattintva találja meg.
A 2018. évi Fenntarthatósági Témahét az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), mint projektgazda megbízásából a PontVelem Nonprofit Kft. szervezésében kerül megrendezésre 2018. április 23-27. között. A program célja a Föld Napja üzenetének, a fenntarthatóságnak széles körű elterjesztése iskolai keretek között.
A Témahét fővédnöke Áder János köztársasági elnök. A Témahét programja várhatóan 1300 iskola 250 000 diákjához fog eljutni. Az iskolai regisztráció 2018. április 23-ig áll az iskolák rendelkezésére.
A Témahét nyitórendezvényét április 23-án (hétfőn) tartják az Országházban. Április 24-én Áder János köztársasági elnök úr tanórát tart a klímaváltozásról a Szentendrei Református Gimnáziumban. Idén is meghirdették a fenntarthatósági versenyt ZöldOKos Kupa elnevezéssel, az országos döntő 2018. április 27-én (pénteken) kerül megrendezésre. A verseny a Köztársasági Elnöki Hivatal támogatásával valósul meg.
A Témahét témái a természeti- és épített környezet védelme, a tudatos vásárlás és a fogyasztóvédelem köré szerveződnek. A pedagógusok három korosztály számára készített online letölthető tematikus óratervek és mintaprojektek segítségével dolgozhatják fel a témákat. Az óratervek és mintaprojektek az Eszterházy Károly Tudományegyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet szakmai támogatásával készültek.
A tematikus diákpályázatokon azok a diákok indulhatnak, akinek iskolája regisztrált a 2018. évi Fenntarthatósági Témahétre. Az összeállított pályaműveket a Fenntarthatósági Témahéttől kezdődően 2018. május 07. hétfő éjfélig lehet feltölteni, a pályázati kiírások részletei online elérhetők.
A Témahét keretében meghirdetett egész iskolát érintő pályázatok a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által meghirdetett „Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” pályázat valamint a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. Energiatudatos Iskolákért Pályázata szintén elérhető a honlapról.
A Témahét idejére lehetőséget biztosítanak arra is, hogy az iskolai programok, tanórák részeként a fenntarthatóságért elkötelezett szakemberek (önkéntesek) kiálljanak a gyerekek elé és a saját példájukkal, gondolataikkal erősítsék a Témahét üzenetét.
Az önkéntesnek a tanórát nem önállóan kell megtartania, szerepe az, hogy a pedagógussal egyeztetve vegyen részt az órán, az adott korcsoport számára befogadható, a tematikához kapcsolódó saját példákat hozzon, személyes példájával és hitelességével segítse az adott téma megértetését a diákokkal. Az önkéntes segítheti az iskolákat a pályázatok megvalósításában is: szakmai segítséget nyújthat az iskolásoknak, hogy a pályázati kiírásban megfogalmazott elvárásokat minél szakszerűbben valósítsák meg. Az önkéntesek itt regisztrálhatnak.
2018-ban is támogatják az iskolák helyi kezdeményezéseit, a fenntarthatósággal kapcsolatos egyéb programok nyilvánosságát, elérhetőségét. A Témahét központi honlapján megjelenést biztosítanak minden releváns programnak.
A Fenntarthatósági Témahét rengeteg nagyszerű lehetőséget kínál az iskoláknak, diákoknak, kérjük, regisztráljanak, gyűjtsenek, pályázzanak, a fenntartható fejlődés érdekében!
-- » Kommentálom
|
Kérjük, adja adója 1%-át az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesületének!
Adószámunk: 18173242-1-41
Nagyon köszönjük!
|
|



 Kommentek

|
|