Címkék
konferencia
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola szeretettel várja az érdeklődő óvodapedagógusokat, tanítókat, tanárokat, egyetemi, főiskolai oktatókat, diákokat, valamint gyerekekkel, csoportokkal foglalkozó más szakembereket. A konferencia március 9-én kerül megrendezésre Budapesten. Célja olyan, a mindennapi pedagógiai gyakorlatba átültethető modellek és alternatív módszerek bemutatása, amelyek a tipikus fejlődésű gyermekek és az atipikus fejlődésű gyermekek fejlesztésében is hasznosak és eredményesek.
Az esemény Facebook oldala
A Magyartanárok Egyesülete november 24-én konferenciát szervez, amelyre szeretettel várja az érdeklődőket. Helyszín: Eötvös József Gimnázium, Budapest, V. Reáltanoda u. 7. A részvétel ingyenes. A konferencián lehetőség nyílik kedvezményes könyvvásárlásra, az Egyesületbe való belépésre és tagdíjfizetésre.
A GO! Kamaszkonferencián olyan inspiráló történeteket mutatunk be középiskolás fiatalok számára, amelyek megerősítik őket abban, hogy képesek változtatni, másokért tenni, van értelme álmodni, célokat kitűzni. Egy olyan világban szeretnénk élni, amelyben minden fiatal megtalálja a saját helyét, közösségét. A konferencia megvalósítója a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány (DIA).
A téma időszerűségét jelzi, hogy érzékelhetően nő azon szülők és diákok száma, akik szó szerint "kimenekülnek" a közoktatás állami fenntartású intézményeiből. Sokkal többen is "menekülnének", de nem látják, hogy hová. A Zöld Kakas Líceum 2018. április 28-án műhelykonferenciát rendez, ahol egyfajta diskurzusnak kíván teret biztosítani a jelzett témakörben.
Február 17-ig lehet jelentkezni a Független Pedagógus Fórum február 24-i konferenciájára. Mint már korábban jeleztük: konferenciánk egyik legfőbb célja, hogy pozitív oldalról közelítsük meg az iskola világát. Ennek érdekében olyan történeteket gyűjtünk, illetve mesélünk el egymásnak, amelyek segíthetnek a bizalom erősítésében, világosabbá teszik, hogy a jelenlegi helyzetben mit tehetünk. Itt olvasható a rendezvény programja a tartalom részletesebb ismertetésével. Szeretettel várunk Benneteket (Barlai Róbertné).
Hogyan növelhető az iskola megtartó ereje? (Meghívó)
Tele vagyunk elkeserítő történetekkel: a pedagógusok elmarasztalják a szülőket, a szülők a pedagógusokat, a diákok meg panaszkodnak a pedagógusaikra és gyakran a szüleikre is. A lemorzsolódás sok esetben, sajnos, pedagógiai hibákra vezethető vissza. Konferenciánk egyik célja, hogy pozitív oldalról közelítsük meg az iskola világát. Ennek érdekében olyan történeteket gyűjtünk, illetve mesélünk el egymásnak, amelyek segíthetnek a bizalom erősítésében, világosabbá teszik, hogy a jelenlegi helyzetben mit tehetünk. A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezés határideje: február 17. (Barlai Róbertné).
Szombaton nagy sikerrel lezajlott a Digitális konferencia 2017, amellyel új szakasz indult a tanácskozás-sorozat 2012 óta zajló történetében. Öt évvel ezelőtt arra a kérdésre próbálunk választ találni, hogy mi jellemzi a digitális korban szocializálódó nemzedék gondolkodását, illetve, hogy miben változtatják meg a kor kihívásai az iskola, a pedagógusok szerepét. Az új szakaszban arra vagyunk kiváncsiak, hogy miként határozza meg jelenünket és milyen jövőt sejtet a valamennyiünket körülvevő digitális tér (Szekszárdi Júlia).
2012 óta minden évben megrendeztük a digitális nemzedék, illetve digitális pedagógus konferenciát, melyek iránt az érdeklődés egészen a 2016-ban szervezett összevont rendezvényig töretlen volt .A november 18-i rendezvényen új szakaszt indítunk a digitális pedagógiáról szóló szakmai párbeszédben. Az eltelt évek alatt e területen (is) rohamos változások történtek, nekünk is meg kell tehát újulnunk: megváltoztatnunk a téma megközelítésének módját. Ez alkalommal előadóként is lehet jelentkezni a szekciókba. A jelentkezés határideje október 10.
TÁJÉKOZTATJUK AZ ÉRDEKLŐDŐKET, HOGY A MÁJUS 27-RE MEGHIRDETETT KONFERENCIÁT A SZERVEZŐK ŐSZRE HALASZTOTTÁK.
A Tempus Közalapítvány fontosnak tartja, hogy a Digitális módszertért követően évente meghirdetésre kerülő felhívással és díjjal ösztönözze és elismerje a pedagógusok közötti tudásmegosztást. A 2015-ös felhívásra beérkezett, és a szakértői értékelést követően a Digitális Módszertár felületén publikált 59 ötlet közül 6 díjazott pedagógusnak gratulálhattunk! A B.Tier Noémi által szerkesztett sorozatban velük ismerkedhettünk meg.
November 26-án került sor a Digitális Pedagógus és Nemzedék Konferenciára az ELTE PPK épületében. A szakmai rendezvénysorozatot 2012 óra szervezzük, és ez a jubileumi alkalomról is örvendetesen jó visszajelzések érkeztek. Ez alkalommal a plenáris előadások tartalmi összefoglalóit adjuk közre (Szekszárdi Júlia).
Tudja, hogy hol van a körúti csillagóvoda, s kik járnak oda? Miért fúj a szél? Mit csinál egy meteorológus? Avagy hogy mi a tőzsde és hogy működik? Kik azok a digitális bennszülöttek?Ha kíváncsi a válaszokra, akkor keresse fel a Digitális konferencián a kiállítói szekcióban a Pangea Petény Kft. standját, akik a Kíváncsiak Klubja és az "Életnek tanulunk" tananyagaik révén sok ovist, kisiskolást és középiskolást vezettek be a természettudományok és a média, munkavállalói szerep, pénzügyi ismeretek világába.
Bugyulófalva portál
A témáról két előadást hallgathatnak meg a szekció résztvevői. Előadók: Ostorics László, az Oktatási Hivatal munkatársa és Rausch Attila az ELTE PPK Neveléstudományi Intézetének tanársegédje. Az első előadás a nemzetközi digitális tanulói teljesítményméréssel , a második pedig a számolási készségek online mérésének problematikájával foglalkozik. A szekció vezetője: Fehérvári Anikó.
Sokszor hangzik el, hogy a kódolás oktatása a 21. századi iskola egyik fontos feladata lenne. Mindeközben nem teljesen egyértelmű, hogy ki mit ért a kódolás tanítása alatt: adott programnyelvek ismeretét, algoritmizálást vagy a komputációs gondolkodást? A szekcióban példákat mutatunk arra, hogy milyen sok dolgot jelenthet a kódolás, milyen sokféleképpen használható fel a tanításban. Szekcióvezető: Nádori Gergely.
A szekciót az Informatika – Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISZE) szervezte. A szekció elnöke Kőrösné dr. Mikis Márta az ISZE tiszteletbeli elnöke, a Gyermekinformatika Műhely vezetője. A műhelyfoglalkozás keretében öt referátum hangzik el.
A fiatalok számára létezése óta nagyon fontos a mozi, de a filmek életükben játszott szerepe az évtizedek során sokat változott. A mozgóképek soha nem látott gazdagságban árasztják el az online tereket, ám ez a változás a moziélmény tekintetében jelentős veszteséggel is jár. Ugyanakkor tagadhatatlanul van ennek a folyamatnak komoly nyeresége is.
A november 26-i jubileumi Digitális Konferencián két sávban 6+5, azaz 11 szekció közül választhatnak e résztvevők. Ezt a választást szeretnénk segíteni, amikor ismertetjük a megrendezésre kerülő szekciók tartalmát, és bemutatjuk azok előadóit. Elsőként a digitális családdal foglalkozó műhelyfoglalkozásról írunk. A szekciót Kovács Márta vezeti.
"A felső tagozatos tehetséggondozás perspektívái és tapasztalatai” címmel első alkalommal rendeznek pedagóguskonferenciát, amely kifejezetten a kiemelt képességű gyermekekkel való foglalkozást helyezi fókuszba. A hagyományteremtő jelleggel szervezett esemény célja egyrészt a felső tagozatos korosztály tehetséggondozási lehetőségeinek és módszereinek bemutatása, a formális és nonformális oktatási rendszerek tapasztalatainak megosztása, másrészt az asszertív-támogató pedagógusi attitűd alapvonásainak felvázolása.
Mathias Corvinus Collegium
A Tempus Közalapítvány fontosnak tartja, hogy a Digitális Módszertár elindulását követően évente meghirdetésre kerülő felhívással és díjjal ösztönözze és elismerje a pedagógusok közötti tudásmegosztást. A 2015-ös felhívásra beérkezett, és a szakértői értékelést követően a Digitális Módszertár felületén publikált 59 ötlet közül 6 díjazott pedagógusnak gratulálhattunk! A most induló sorozatban velük ismerkedhetünk meg. (B.Tier Noémi)
IKT és web2 a tanórákon - Díjaztuk a legjobb módszertani ötleteket
A Dyslexiás Gyermekekért Egyesület szeretettel vár minden érdeklődőt a január 27-i rendezvényén a Villányi úti Konferenciaközpontban. Előadó: Darabos Attiláné, a monori Kossuth Lajos Általános Iskola tanára.
A Magyartanárok Egyesülete 2015. november 28-án szervez konferenciát a Kossuth Klubban (1088 Budapest, Múzeum u. 7). Szeretettel várnak minden érdeklődőt.
A műhelymunkán megismerkedhetnek a résztvevők, a játék, tanulás, alkotás egymásra épülő rendszerével, amit kitölthetünk a digitális és analóg módszerekkel, amelyek már most rendelkezésre állnak a tanítás számára, hogy a tanulásban ne akadályozza, hanem segítse a jelen és jövő minden diákját. (Gyarmathy Éva)
A szekcióban az IKT-hoz kapcsolódó hazai fejlesztések bemutatására kerül sor. Megismerkedhetünk a Zanza tv-vel, a Redmentával, a Televele Médiapedagógiai Műhellyel, a BeeTheBest nevű játékosításon alapuló rendszerével, valamint a debreceni Digitális Napközivel.
A Fodor József Egészségügyi Társaság szeretettel várja az érdeklődőket továbbképző konferenciáján október 5-én Budapesten. A továbbképzés témakörei: hátrányos helyzetű tanulók iskola-egészségügyi ellátása, elhanyagolás, bántalmazás, korai iskolaelhagyás, lemorzsolódás, együttműködés a gyermekjóléti szolgálattal, háziorvosokkal, területi védőnővel, szülővel, iskolapszichológusokkal a veszélyeztetett gyermekek ellátásában.
Elérhetővé vált a 2015. október 17-i Digitális pedagógus konferencia programja és már regisztrálni is lehet. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
Inklúzió alternatív médiával. A konferencia a RoboBraille Projekt, a MTA Pszichológiai Intézete, az Óbudai Egyetem Mérnöktanárképző Intézete, a Tehetségműhely és a SNI Tehetségeket Segítő Tanács szervezésében augusztus 26-án (Gyarmathy Éva).
Bűvösvölgy Magyarország első médiaértés-oktató központja, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hozott létre. A központ feladata, hogy megtanítsa a magyar gyerekeknek, hogyan használják tudatosabban és biztonságosabban a médiát. A 2015-ös Digitális nemzedék konferencia egyik szekciójára meghívtunk néhány a projektben dolgozó szakembert és olyan pedagógusokat, akik már szereztek személyes tapasztalatokat a központ tevékenységében. (Domonkos Katalin)
Mi a Bűvösvölgy?
Konferenciánk keretében – három programot is kínálva – exponált szerepet szánunk a témának. Egy prezentációkkal színesített kerek-asztal beszélgetést, két párhuzamosan futó workshop követ, így a kedves érdeklődök a gamifikáció elméletével és gyakorlati alkalmazásával is megismerkedhetnek. (Hülber László)
Digitális nemzedék konferencia
Elindult a regisztráció a negyedik Digitális nemzedék konferenciára a rendezvény portálján. Ezen belül lehet jelentkezni a délutáni szekciófoglalkozásokra, amelyek részletes bemutatása is megtalálható a honlapon. Nagy szeretettel várjuk az érdeklődőket.
Digitális nemzedék konferencia
Első alkalommal találkoznak egy sajátos, holisztikus megközelítésű kétnapos szakmai tanácskozásra azoknak a szakmáknak a képviselői, amelyek részben vagy teljes egészében az ifjúsági korosztállyal foglalkoznak. Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara ad otthont október 30-31-én az Összebeszélünk címet viselő 1. Ifjúságügyi Kongresszusnak, amelynek célja a fiatalokkal foglalkozó diszciplínák és szakmák közötti diskurzus erősítése és az ifjúságügy integratív megközelítésének elősegítése.
ÖSSZEBESZÉLÜNK - Ifjúságügyi kongresszus
Tizennyolc alprojekt keretében dolgoztak új informatikai megoldásokon és kapcsolódó kutatásokon az ELTE, a BME és a CISCO szakértői 2013. január és 2014. június között. A fejlesztések négy nagy témakör köré szerveződtek. Az okostelefonos tartalommegosztás, a városi közlekedés szervezését segítő, illetve a legújabb oktatási és tanulási módszereket ötvöző informatikai megoldások, valamint a hatékony védelmi és biztonsági technológiák kidolgozása egyaránt a kutatási program témái voltak.
Már harmadik alkalommal tanácskozunk arról, hogy milyen legyen, illetve milyen lesz a digitális világ pedagógusa. Mire készüljenek fel a jelenlegi tanárjelöltek egy olyan világban, amikor már azon sem lepődünk meg, ha a hallgatók és az oktató nem tartózkodik egy légtérben, sőt talán még egy országban sem. A tudás áramlása ennek ellenére töretlen, az előadó és a hallgatóság közötti interakció zavartalan.
Digitális Pedagógus
A konferencia plenáris része a a Tempus Közalapítvány Digitális Módszertárának díjátadójával zárul. A díjazott módszertani ötletekkel szekciók keretében is találkozhatnak a résztvevők. Ezek mellett külön munkacsoportban kerül majd sor a természettudományos nevelés jó gyakorlatainak a bemutatására.
2014 március 29-én kerül megrendezésre a 3. Digitális nemzedék konferencia az ELTE PPK Kazinczy utcai épületében. Rendezői ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Információs Társadalom Oktató- és Kutatócsoport, a Tempus Közalapítvány és az OFOE. Nemsokára tájékoztatunk majd a programról, és regisztrálni is lehet majd rá.
Digitális nemzedék konferencia 2014
Október 19-én nagy sikerrel lezajlott a tehetségfejlesztéssel foglalkozó konferencia. Ezúttal röviden beszámolunk az eseményről, a közeljövőben pedig ugyanitt közöljük az elhangzottak írásos feldolgozását is. Szívesen fogadunk minden kapcsolódó kérdést, kiegészítő tájékoztatást, kritikai felvetést és a témához kapcsolódó további cikkeket. (Földes Petra – Szekszárdi Júlia)
Tehetségműhelyek a konferencián
A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége 2013. október 19. szombatra konferenciát szervez "Ez is tehetséggondozás! Elmélet és módszerek" címmel. A MATEHETSZ együttműködő partnereként az ELTE PPK biztosítja a konferencia helyszínét, míg a szakmai és szervezési előkészítésben az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete működik közre. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
„Nem tudjuk tisztázni még a pedagógiában sem, hogy mit értünk tudás alatt. A genetikailag kódolva velünk született tudást, amit csak szolid határok között fejleszthetünk? Vagy azt az általános tudásképet, ami minden létező környezeti hatására kialakul? Vagy amit az iskolai tantárgyak kapcsán megpróbálnak nekünk megtanítani? A tudás ennek a három tudástípusnak az összessége. Árnyaljuk ezt tovább! Milyen tudást akarunk? Deklaratív tudást, tehát elméleti tudást, ami szabálytudást jelent? Vagy a procedurális tudást, a miként tudást, hogy valamit meg tudjak csinálni? Ennek az arányaival van óriási probléma. A deklaratív tudásban a magyar gyerekek változatlanul a világelsők között lennének, ha mérnének ilyet, csakhogy ma nem erre van szükség.”
A Digitális pedagógus konferenciára megjelenik A Digitális_de_generáció című kötet bővített és átdolgozott kiadása. A kötet részben az eddigi digitális konferenciákon elhangzott előadások anyagát tartalmazza, részben a másutt megjelent, de a témához szorosan kapcsolódó írásokat közöl. A szerzők között van tudományos kutató, egyetemi oktató, közoktatási szakértő, gyakorló pedagógus és egyetemi hallgató is. A téma megközelítése különböző diszciplínák nézőpontjából történik:a pedagógia, az irodalomtudomány, az informatika, a pszichológia,a szociálpszichológia, a szociológia oldaláról, s ez adhat némi garanciát arra, hogy sikerül viszonylag árnyalt képet mutatni erről a valamennyiünket érintő és foglalkoztató, rendkívül aktuális problematikáról. (Szekszárdi Júlia)
Digitális nemzedék
Digitális pedagógus
Hátrányos helyzetű józsefvárosi, pest megyei, borsodi fiatalok, segítőik és a kamera találkozásáról szólt a Digitális Nemzedék Konferencia egyesületünk vezette workshopja. Az alábbiakban bemutatjuk, miben és hogyan több ez a találkozás egyszerű fotózásnál, filmezésnél. (Földes Petra)
Z. Karvalics László úgy vélekedik, hogy ma már nem érvényes a Marc Prensky által 2001-ben megalkotott „digitális bennszülöttek”’ elnevezés, hiszen – mint a konferencián elhangzott előadásának címe is jelzi –: Mangalány mondja: közeledik a „digitális beavatottak” ideje.
Március 2-án sikeresen lezajlott a Digitális Nemzedék 2013 konferencia. A plenáris előadások videófelvétele elérhető a rendezvény honlapján és ugyaninnen letölthető a példás gyorsassággal elkészült konferenciakötet. Sorozatunkban a konferencia gazdag szakmai anyagából válogatunk, szem előtt tartva egyesületünk profilját, valamint az OFOE honlap látogatóinak érdeklődését. Az elsőként idézett Ujhelyi Adrienn, az ELTE PPK adjunktusa szociálpszichológiai nézőpontból közelítette meg a digitális generációt.
Globalizálódó világunkban egyre inkább felértékelődik az idegen nyelvek ismerete, a kulturális nyitottság és a nemzetközi tapasztalatszerzés. Fontos, hogy a magyar oktatási rendszerben is megjelenjenek ezen értékek. Az AIESEC Budapesti Corvinus Egyetemen működő irodája által szervezett konferencia erre hívta fel a figyelmet.
Az előző generációknak is voltak helyeik, ahol a szülőktől, tanároktól, egyáltalán a felnőttektől távolabb lehettek együtt. Felügyelet és beleszólás, irányítás, kritika, büntetés nélkül. Száz éve még grund volt, aztán tér, töltés, patakpart, városi házak, romok, aluljárók, játszóterek. A mostani gyerekeknek is van ilyen helyük, csak ez egy virtuális tér. (Török Ildikó)
Facebook-2011 (Részletek Tóth-Mózer Szilvia és Lévai Dóra tanulmányából)
Negyedik dimenzió – Fiatalok a cybertérben
Digitális Nemzedék Konferencia 2012
a Magyartanárok Egyesülete és a Kossuth Klub konferenciája kortárs magyar lírikusok epikájáról, prózájáról 2011. április 9-én, szombaton 10-től 16 óráig a Kossuth klubban (1088, Múzeum utca 7.)
Erre a rendezvényre nyomatékosan felhívjuk a figyelmeteket azért is, mert az OFOE saját szekcióval vesz részt a Fórumon, és itt kerül sor az egyesület 10 éves születésnapjának megünneplésére is. A szekció keretében – többek között – bemutatjuk be az innovációról szóló filmes taneszközt. Illetve a kapcsolódó teljes projektet.
Film az innovációról
A 2009-es konferenciához hasonlóan a 2011. évi MindenGyerek konferencián is megtalálható lesz az élménypedagógiai sáv.
2009. október 3-4-én (szombat, vasárnap) a budapesti Millenárison Zöld cseresznye címmel konferenciát rendeznek a húszéves alternatív pedagógiai mozgalom tiszteletére. A konferencia díszvendége Spencer Kagan, a Kooperatív tanulás című könyv szerzője lesz.
|
Kérjük, adja adója 1%-át az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesületének!
Adószámunk: 18173242-1-41
Nagyon köszönjük!
|
|



 Kommentek

|
|