Itt a segítség a közelgő matek érettségi előtt
Lassan ráfordulunk az érettségi felkészülés hajrájára. A matek tananyaggal való küzdelemben sokat segíthet a Mateking digitális kompetenciákra építő rendszere. Örömmel adunk hírt róla, mert diákoknak és tanároknak egyaránt hasznos lehet, és nemcsak az érettségi előtt…
A matek érettségire való készülés nagyon sok diák számára szörnyű kínlódást jelent. Sokan amúgy sem szeretik annyira a matekot, és most négy évnyi tétel és definíció nyomasztó réme tornyosul föléjük, nem is beszélve a sok apró trükkről, amit régen még tudtak, de most honnan is lehetne ezeket gyorsan és jól rendszerezve újra átnézni.
Szerencsére van valami, ami az összes problémára egyben kínál nagyon frappáns megoldást. A mateking.hu egy tabletre és telefonra optimalizált matematika oktató weboldal, amelyet kimondottan a Z generáció számára hoztak létre.
A rövid, maximum 5-10 percet igénybe vevő tananyagok látványos szemléltetésekkel, egyszerű és vicces magyarázatokkal, könnyen érthető egységekben magyarázzák el még a bonyolult dolgokat is, úgy, hogy azt bárki megértse. A cél, hogy egyszerűen, gyorsan és kényelmesen tanítsa meg azt, ami bonyolultnak, nehéznek és fárasztónak tűnik.
A mateking.hu egyik hatalmas előnye, hogy minden ott van egyben, vagyis nincsenek benne olyan lehangoló kijelentések, hogy „hát ezt elvárható lenne tudni, hiszen mindenki tanulta” meg hasonlók. Abból indul ki ugyanis, hogy biztos ami biztos, mindent elmagyaráz. Mivel az érettségi feladatai kicsit máshogyan kérdeznek rá a már megszokott matematikai összefüggésekre, - néha egészen szokatlan, meglepő módon - ezért, ha valaki sikeres érettségit szeretne tenni, mindenképpen érdemes a felkészülés során megoldania pár korábbi feladatsort, illetve megnézni azok megoldását, hogy megfelelően ráhangolódjon az érettségi stílusára. A mateking.hu ebben is segít.
A speciálisan a matekingre jellemző lépésről-lépésre tanulás, a léptetés hanggal funkció és a videó nézet kényelmesebbé és gyorsabbá teszi a megértést azzal, hogy egyszerre látható és hallható is minden, így az információ több különböző csatornán jut el az agyba. Az irányítás teljesen a felhasználók kezében van, a különböző funkciók között menet közben is bármikor kedvük szerint tudnak váltani. A mateking ereje eddig is abban állt, hogy a tanulás tempóját mindenki a saját igényeire tudta szabni. Ez mostantól még inkább igaz, és a matektanulást sikerült végre valódi élménnyé varázsolni.
„Mindig olyan példákat használunk, amelyek egyértelműen világítanak rá az adott témára és lehetséges buktatóira. Gyakorlatias, kézzelfogható, életszerű feladatokon át, megfelelő ütemben halad előre a tananyag. Tréfás magyarázataival pedig kizökkent a száraz tanulnivalóból” – mondja Mosóczi András, a weboldal ötletgazdája.
A speciális léptető technológiának köszönhetően ugyanis mindenki a saját tempójában tud haladni a tananyagban, így, ha valaki egy anyagrészt ért, akkor gyorsan átléptetheti anélkül, hogy felesleges magyarázatokkal vesztegetné az idejét. Ha viszont az adott téma gondot okoz számára, akkor olyan aprólékos magyarázatot kap, amely alapján biztosan megérti, hiszen az oldal úgy magyarázza el a tananyagot, mintha korábban nem is tanult volna semmit az összeadáson és a szorzáson kívül.
Közel 100 ezer felhasználójával az oldal jelenleg egyike Magyarország leglátogatottabb és legnépszerűbb e-learning weboldalainak, és immár négy egymást követő évben nyerte el az Év Honlapja díjat.
Valóban nagy kihívást jelent 4 év teljes matematika anyagát rendszerezni a diákok fejében úgy, hogy jól áttekinthetően láthatóak legyenek a különböző témakörök és minden témakörben gyorsan és egyszerűen kiderüljön, mi az, amit kell(ene) tudni. Ez a diákoknak és a tanároknak is egy nehéz időszak.
Ehhez jelent segítséget a mateking.hu érettségi felkészítője, ami itt érhető el.
A teljes középiskolai tananyagot rendkívül átláthatóan rendszerezi. Úgy épül fel, hogy minden témakörben az első két lecke bemutatja magát a témát konkrét feladatok részletes megoldásán keresztül, ezután pedig sok-sok feladat jön részletes megoldásokkal.
Ezen kívül az elmúlt 5 év összes középszintű matek érettségijének részletes lépésről lépésre történő megoldása is elérhető, tippekkel, kiegészítő magyarázatokkal. Az érettségi feladatai ugyanis kicsit máshogy kérdeznek rá a már megszokott matematikai összefüggésekre, néha szokatlan, meglepő módon. Ezért, ha valaki sikeres érettségit szeretne tenni, mindenképpen érdemes a felkészülés során megoldania pár korábbi feladatsort, illetve megnézni azok megoldását, hogy megfelelően ráhangolódjon az érettségi stílusára.
-- » Kommentálom
|



Utolsó üzenetek:
 OFOE Kedves Dóra! Meg kell kérdezni a döntéshozót, hogy mi indokolja a lépést. Ha ez szóban nem működik, írásban kell megtennie, mégpedig hivatalos levélben: választ vár, és ezt indokolja (nem volt előzmény, váratlanul érte, ragaszkodik az indokláshoz stb.) Mindenképpen menjen másolat a fenntartónak. A levélen fel kell tüntetni, hogy kik kaptak másolatot. (Ha szakszervezeti tag, a szakszervezet támogatását is kérheti.) Felvethető a probléma nevelőtestületi értekezleten is, de ragaszkodni kell a jegyzőkönyvhöz. A levelezés online is lebonyolítható, de fontos, hogy legyen mindennek írásos nyoma. A szakmai munkaközösség támogatását van esélye elnyerni? Reméljük, sikerül tisztázni a dolgot, illetve orvosolni a problémát. Üdvözlettel az OFOE szerkesztősége
--
 Hesz Dóra Virág Köszönöm a gyors választ!
Pedig így történt, gyakorlatilag ezen a héten, hétfőről keddre már megvonták az osztályfőnökségemet (semmi konkrétumról nem tájékoztattak, "jobb, ha nem is tudom", szülői megkeresések voltak). Valakik valamit mondtak...írásban nem kaptam semmit, fegyelmi, természetesen nem volt, hisz nem követtem el semmit. Van ennek a lépésnek v.milyen formai, írásbeli feltétele? Mind szakmailag, mind anyagilag súlyosan érint ez a döntés, amit nem tartok megalapozottnak. Előre is köszönöm a segítséget!
HEsz Dóra Virág
--
 OFOE Kedves Dóra! Tulajdonképpen furcsa, hogy így történt. Gondolom, az ügynek voltak előzményei, valamivel feltételezhetően indokolták ezt a lépést.
Az iskolavezetőnek jogában áll lecserélni az osztályfőnököt, de nem csak úgy, ötletszerűen az egyik pillanatról a másikra.
--
 Hesz Dóra Virág T. Cím!
Az iránt érdeklődöm, hogy tanév közben (szóval most, 2019. nov.végén)megvonható-e az ofő pótlék egy más kolléga kinevezésével egyik napról a másikra...
Várom szíves válaszukat:
Hesz Dóra Virág
--
 OFOE Kedves Zoltán!
A munkaszerződéssel foglalkoztatottakra is a pedagógus-előmeneteli
rendszer vonatkozik, a hozzá tartozó illetményrendszerrel, és a
szabadság. valamint pótszabadság is azonos, a távolléti díj számítása
az Nkt. alapján történik, a túlmunka díjazása, beleértve a
pihenőnapokon végzett munkát, mindenki esetében az Mt .és a
326/2013-as rendelet alapján történik, ahogy az eseti helyettesítésre
vonatkozó előírások is azonosak. Nem jár jubileumi jutalom, és a
végkielégítés is csak az Mt. alapján, ahogy távozáskor nincs
felmentési idő, hanem jóval rövidebb felmondási idő van. A nők negyven
év jogosultsági idő alapján nem kérhetik a felmentésüket, hanem közös
megegyezéssel vagy felmondással mehetnek el. A munkaviszony sokkal
könnyebb felmondással megszüntetni, mint felmentéssel, mert csak annyi
a kritérium, hogy az indok legyen valós és okszerű. Ha valakit
felmondással el akarnak küldeni, az Mt. hatálya alá tartozó munkáltató
esetében nem kötelező az előzetes állásfelajánlás. Küldök egy
összehasonlító táblázatot
((A választ a PDSZ jogi szakértőjétől kaptuk. Az ígért táblázatot a mail címre küldtük el).
--
 Tóth Zoltán Üdvözlöm!
Szeretnék választ kapni az alábbi kérdésemre.
Alapítványnál, pedagógus munkakörben foglalkoztatott munkavállalóra a munatörvénykönyve vonatkozik. Minden kérdésben? Melyekben nem?
Különösen a heti munkaidő, az éves szabadság és a túlmunka díjazása (szombat, vasárnap) érdekelne.
Várom válaszát,
üdvözlettel: Zoltán
--
 ofoe Kedves Rita! A gyermekvédelmi felelős munkakör 2012 szeptemberétől megszűnt, a feladat az osztályfőnökhöz került. Nem törvénymódosítás volt ez, hanem az új törvény és a hozzá kapcsolódó rendeletek tértek el a korábbiaktól. (A válasz a PDSZ jogi szakértőjétől érkezett.)
--
 ofoe Kedves Katalin! Jól tudja : 22 órát kellett volna alapul venni, a tagóvoda vezetője - bár csoportban kell lenni 3 csoportos óvoda esetén, tehát nem függetlenített vezető -, de kap órakedvezményt. Tehát nem a 32 órát, hanem a 22 órát kell nézni és erre rászámolni a túlórát. (A választ Bakonyi Anna óvodai szakértő adta meg.)
--
 Mohácsi Katalin Tisztelt OFOE!
Szeretnék állásfoglalást kérbi a következő helyzetre! Tagintézmény vezető vagyok egy 3 csoportos óvodában. Saját csoporttal foglalkozom,és látom el a vezetői feladatokat.Kolleganőm nem lesz ebben az évben, így egyedül látom el a feladatot a nap folyamán.A fenntartó eddig 50 óra ingyen munkát kért, majd a 32 óra feletti órákat számolta el részemre 90 %-os túlórával. Kérdésem az lenne, hogy jogos-e számomra az óvónők kötelező 32 órájával való számolás, mert az én kinevezésemben a 22 óra van megjelölve.EDDIG A 32 ÓRA FELETTI IDŐT számolták el ingyen 50 órai munka után.
Válaszukat nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Mohácsi Katalin
--
 Sasváriné Rita Tisztelt Szerkesztőség!
Emlékeim szerint volt egy 2012. évi szabályozás mely az iskolai gyv felelős feladatkörét ill. annak változását írja le. Ha jól emlékszem, az ofő munkakörbe jobban beletették a gyv- t, míg a szakirányú képesítéssel nem rendelkező tul.képpen pedagógus gyv felelős feladatai arányosan csökkentek. Kb a kapcsolattartás segítése és a statisztika maradt meg neki. Meg is szűnt a 2 óra adható órakedvezménye. Most szükségem lenne arra az információra, hogy mely rendelet vagy törvénymódosítás írja le ezt a változást. Ebben kérem segítségüket. Tisztelettel: Sasváriné
--


 Kommentek

|
|