Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete

2 610 üzenet

  1. Anikó szerint:

    Üdvözletem!

    A következő kérdésben kérném a segítségét. Óvodapedagógusként dolgozom. Eddig, mivel elvégeztem a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskola Pszichopedagógus szakát, illetménykiegészítésként gyógypedagógiai pótlékot kaptam. Az új bértáblába való besorolás során munkáltatóm már nem érvényesítette másoddiplomám. Kérdésem az lenne, hogy továbbra is jár e ezen pótlék számomra,vagy már nem számít,hogy elvégeztem a Pszichopedagógus szakot is?
    Köszönöm válaszát.
    Tisztelettel: Czernics Anikó

  2. Varga Ili szerint:

    Kedves Anikó!

    A 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet 16. §-ban van szabályozva, hogy kit illet meg a pótlék.

    (7) Gyógypedagógiai pótlékra az a pedagógus jogosult, aki sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók óvodai
    nevelését, iskolai nevelés-oktatását, kollégiumi nevelését vagy fejlesztő nevelés-oktatását a szakértői bizottság
    szakvéleményében foglaltak szerint végzi, feltéve, ha kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal
    foglalkozik, vagy ha az általa felkészített sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók aránya az intézményben
    a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot.

    E rendelet 1. melléklete szerint a pótlék mértéke az illetményalap 5-10%-a lehet.

    Üdvözlettel Varga Ili

  3. W. Ibolya szerint:

    Üdvözletem!
    Segítséget szeretnék kérni. Többcélú gyógypedagógiai oktatási és szociális intézményben dolgozom, beosztásom szerint gyermekotthoni nevelőtanárként, ahol 26 óra a lekötött munkaidőm. Második éve gyesen lévő kolléganőmet helyettesítem a szakiskolai intézményegységben, ahol a lekötött munkaidőm 20 óra. Most mivel beosztásom szerint 26 óra a lekötött munkaidőm, a szakiskolában azt várják el tőlem, hogy 26 órát tanítsak. Jogszerűen járnak-e el velem szemben.
    Előre is köszönöm:
    Ibolya

  4. Ani szerint:

    Tisztelt Cím,
    Segítségüket szeretnem kerni, a szabadsagaimmal kapcsolatban. Egy alapitvany altal fenntartott ovodaban dolgozom gyogypedagoguskent. A munkaltatom koznevelesi szerzodesben all az allammal. Gyesrol ternek vissza, de az itthol toltotott evek alatt felhalmozodott szabadsagom kiszamitasanal akadnak nezetelteresek. Az en esetemben 46 nappal kell a munkaltatomnak szamolnia?Elore is koszonom segitseguket! Udvozlettel, Ani

  5. OFOE szerint:

    Kedves Ibolya! Ez azt jelenti, hogy 52 órában akarják dolgoztatni? Ez biztosan törvénytelen.

  6. Lenke szerint:

    Tisztelt Cím!
    Segítségüket szeretném kérni az új besorolásommal kapcsolatban. Tanítói és főiskolai magyar szakos tanári diplomám után 1997-ben pedagógia szakos egyetemi diplomát szereztem. Akkor az általános iskolában, ahol dolgozom, a H fizetési osztályba soroltak. Most viszont csak az F fizetési osztályba kerültem, amit nem írtam alá. Tanítok magyart, alsóban éneket és napközis foglalkozásokat is tartok. Jár-e nekem a H besorolás? Köszönöm előre is a válaszukat.

  7. Kabóca szerint:

    Tisztelt Osztályfőnök!
    A besorolásoknál figyelembe vehető-e a mesterképzésen szerzett multikulturális nevelés tanára/ált.isk.ban történelmet, hon-és népismeretet tanító tanár esetében/végzettség?

  8. Varga Ili szerint:

    Kedves Lenke! Véleményem szerint mivel a jogszabály azt írja elő, hogy a megfelelő szakos tanári diplomával láthatja el a munkakörét, így az egyetemi végzettek közé kell besorolni. De ahogy láttam a neten, elég nagy a kavarodás. Olvastam, hogy vannak olyan tankerületek, ahol főiskolaiba sorolják be őket. Ezt célszerű helyben tisztázni, hiszen eszerint különböző módon értelmezhető a rendelkezés.

  9. Varga Ili szerint:

    Kedves Ani!

    A törvény a következőket tartalmazza:
    Köznev. tv. 2.§:(3)4 Köznevelési intézményt
    a) az állam, valamint b) e törvény keretei között
    ba) a nemzetiségi önkormányzat,bb) az egyházi jogi személy,bc) a vallási tevékenységet végző szervezet vagy bd) más személy vagy szervezet
    alapíthat és tarthat fenn, ha a tevékenység folytatásának jogát – jogszabályban foglaltak szerint – megszerezte.

    A szabadságról: 64. § (1) bek. 2a) pontja rendelkezik.

    Szerintem a fentiek alapján megilleti a 46 nap szabadság, sőt Önre nem is a Köznev. tv. előírásait kell alkalmazni, hiszen feltételezhetóa hatályba lépése előtt szült.

  10. Zita szerint:

    Üdvözlöm!
    Önkormányzati óvodában dolgozom, 46 nap szabadságom van egy évben közalkalmazottként. A nyári időszakban kivettem 34 napot, tehát maradt 12 napom. Dec.16-ra vagyok kiírva szülni. Jelenleg is aktívan dolgozom és tervezem is nov. közepéig, amikortól is terveim szerint kivenném a maradék 12 napot, majd a szülésig fennmaradó időben, kb.2 és fél hétben betegállományban, vagy szülési szabadságon lennék. A munkáltatóm viszont közölte, hogy csak 7 nap szabit vehetek ki, mert 5-öt elvesz tőlem! Kérdezném, hogy megteheti e ezt és milyen alapon, vagy indokkal? Hisz az egész évet ledolgozom!!!! Ha jól értelmezem a Mtk.-t a szabadságokról, semmi olyanba nem ütközöm ami ezt a lépésüket indokolttá tenné. Jól tudom? Kérem segítsenek nekem, mert nem szeretném ezt az 5 napomat hagyni, ha jogtalanul akarják elvenni. Választ a kérdésemre pedig sehol nem kapok!
    Tisztelettel: Zita

  11. Varga Ili szerint:

    Kedves Zita!

    A 2012. évi I. tv. valóban előírja, hogy 7 nappal rendelkezhet szabadon a munkavállaló (ezt bemásolom). Gondolom ezt a részét alaposan elolvasták és erre való hivatkozással nem adják ki a maradék 5 napot. (Az emberiességet most nem kommentálom. ) Viszont fő szabályként az esedékesség évében kell kiadni, ez az egyik része a dolognak. A másik, hogy ha most nem adják ki, viszi magával és mikor munkába állna a fiz. nélküli letelte után, akkor kell kiadni. Elveszni semmiképpen nem fog! Szorgalmasan olvasgassák csak tovább azt a törvényt… Van mit.
    122. § (1) A szabadságot – a munkavállaló előzetes meghallgatása után – a munkáltató adja ki.

    (2)17 A munkáltató évente hét munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.

  12. T.Tamás szerint:

    Kedves Osztályfőnök!
    Véletlenül találtam rá a honlapjukra.Pedagógus végzettséggel kormánytisztviselő vagyok most járásnál 9 éve.
    1 évet dolgoztam előtte tanárként, majd a lényegesen jobb fizetés miatt köztisztviselő lettem. Azonban a járási változások (pl. fizetés csökkenés) miatt és pedagógus béremelés miatt lehet, hogy újra tanítanék. Kérdésem, hogy az új bértáblánál beszámítanák vajon ezen éveimet is, vagy csak az 1 évet?
    Köszönettel 🙂

  13. m.anya szerint:

    Kedves Osztályfőnök!!
    Én mint szülő szeretnék megoldás találni állandó hétvégi problémákra,kötelezővé tett egész napos iskolai oktatás van nálunk ezzel nincs is problémám!!Hanem igazából a hétvégék azok amik borzasztóak ugyanis a kedves tanárnéni házi feladatok tömkelegét adja fel a gyerekeknek!Abban szeretnék segítséget kérni öntől hogy lássak tisztábban mégis mennyi az a felső határ amit a pedagógus házi feladatban hétvégére adhat!!Mert ha szóvá ejtettük hogy szerintünk sok a házi feladat hétvégére,akkor azzal takarózott,hogy szabad joga van!Még ami nagyon fontos hogy a gyerekekkel üzenget haza hogy ne hogy azt higgyék a szülök………elegem van ebből!Jeleztem az iskola igazgatója felé is de nem történt semmi változás!!! 🙁 Előre is köszönöm!!!

  14. petra szerint:

    Kedves T. Tamás, nem szolgálhatok jó hírekkel – ide másolom a 326/2013 kormányrendeletnek a szakmai gyakorlati időre vonatkozó rendelkezését:
    13. § (1) A magasabb fokozatba történő előrelépéshez szükséges szakmai gyakorlat

    a) pedagógus-munkakörben,

    b) pedagógiai szakértő, pedagógiai előadó munkakörben közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkaviszonyban,

    c) óraadói megbízásra szóló polgári jogi jogviszony keretében,

    d) az Európai Iskolákban pedagógus-munkakörben munkaviszonyban,

    e) pedagógus-képzést folytató felsőoktatási intézményben folytatott oktatói tevékenységgel, vagy

    f) a miniszter igazolása alapján közszolgálati jogviszony keretében köznevelés országos irányításával összefüggő munkakörben

    eltöltött szakmai tevékenységgel szerezhető meg.

    Eszerint a közszolgálati jogviszonya nem számít gyakorlati időnek a besorolás szempontjából.

  15. Eszter szerint:

    Kedves Szülőtárs! Minden iskola a saját pedagógiai programjában határozza meg a házi feladattal kapcsolatos alapelveit. Ha ezt megsérti a tanár, az intézményvezetőhöz lehet fordulni.Törvényi szinten nincs meghatározva az a bizonyos „felső határ”. Attól függően, hogy hányadikos a gyerek, még indokolt is lehet a sok tanulnivaló. Az ötödikes tananyag szerintem például csak úgy tanítható meg, ha a gyerekek otthon is komolyan foglalkoznak a tananyaggal. Azt javaslom, hogy engedje önállósodni a gyerekét, segítsen neki abban, hogy úgy szervezze az életét, hogy az órák után egy alkalmas helyen az iskolában (könyvtárban?), esetleg otthon el tudjon készülni a leckéivel. Akkor a hétvégéi felszabadulhatnak. Ha nagyon tarthatatlan a helyzet, próbáljon beszélni a többi szülővel. Ha ők is hasonlóan látják a dolgot, közösen beszéljenek a tanárral, és ha nem boldogulnak, akkor az igazgatóval.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

1 143 144 145 146 147 174
Sajtófigyelő
2023.11.21.
A pályakezdő pedagógusok mellett áll Balatoni Katalin
Maga is átélte, milyen érzés kezdő pedagógusnak lenni, ezért jól ismeri a pálya nehézségeit – jelentette ki a lapunknak adott interjúban Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium köznevel...
(Forrás: Magyar Nemzet)
--
2023.11.21.
Plakátkampányt indít a kormány az iskolákban
A védelem online is megillet! Kérdezz, szólj, jelezz! - ezek a legfontosabb üzenetei azoknak az iskolai plakátoknak, amelyeket a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jogsegélyszolg...
(Forrás: Eduline)
--
2023.11.21.
Státusztörvény: nem taníthatnak óraadóként tovább a felmondó pedagógusok?
Szeptember 29-ig kellett nyilatkozniuk a pedagógusoknak, hogy elfogadják-e a státusztörvény alapján írt munkaszerződésüket. Rétvári Bence államtitkár úgy nyilatkozott, hogy 1205 pedagó...
(Forrás: Eduline)
--
2023.07.17.
Oszkó Péter: Nagyon nagy bajban vagyunk, ha saját pedagógusaink bérét sem tudjuk kifizetni
ZÁMOMRA A LEGBOSSZANTÓBB ÁLLÍTÁS, HOGY A SAJÁT OKTATÁSI RENDSZERÜNK FOLYAMATOS MŰKÖDÉSI KÖLTSÉGÉNEK FINANSZÍROZÁSÁHOZ UNIÓS ADÓFIZETŐK PÉNZÉRE VAN SZÜKSÉGÜNK, miközben vannak...
(Forrás: Index)
--
2023.07.15.
Ilyen se volt még: 171 oktató állt ki a Zeneakadémia autonómiájáért
Alulírott előadó- és alkotóművészek, kutatók és zenepedagógusok, mint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem oktatói az alábbi közleményt kívánjuk a közvélemény és a fenntartó Kultur...
(Forrás: Index)
--
2023.07.15.
„Egy mérhetetlenül szelektív törzsi társadalom öngyilkos reflexiója saját magára” – Lannert Judit oktatáskutató a státusztörvényről
Miért beszél mindenki tanárhiányról, amikor átlagosan tíz általános iskolás gyerek jut egy pedagógusra? Mi a tanárok és mi a megrendelő, a lakosság felelőssége a magyar oktatás szétes...
(Forrás: szabadeuropa.hu)
Címkék
agresszió civilek család digitális nemzedék együttműködés erkölcs esélyegyenlőség esélyek felelősség film filmklub generációk gyerekek gyermekvédelem hátrányos helyzet IKT integráció irodalmi mű feldolgozása iskola iskola és társadalom kapcsolatok kommunikáció konferencia konfliktuskezelés kreativitás kutatás könyvajánló közösség módszerek OFOE oktatás oktatáspolitika osztályfőnöki szerep pedagógia pedagógus pedagógusok pályázat rendezvény szabályok szakmai szervezet szülő szülők tanulás tanár-diák kapcsolat tehetséggondozás társadalom történelem verseny virtuális kongresszus ünnep