|
Sajtófigyelő
2021.03.06. Az óvodákban és iskolákban is lesz hétfőtől gyermekfelügyelet Hétfőtől április 7-ig, a tavaszi szünet végéig bezárnak az óvodák, az iskolák pedig online oktatásra térnek át. A kormány mindenkit arra kér, hogy ha van erre módja, akkor otthon oldja... (Forrás: telex) --
2021.03.05. A már meghirdetett felvételiket nem törlik a középiskolákban, kollégiumban az érettségizők maradhatnak A kollégiumokból nem kell mindenkinek kiköltöznie a következő egy hónapban, az intézményvezető az idén érettségizőknek bennlakást, és méltányossági kérelem alapján ezt az arra rá... (Forrás: telex) --
2021.03.05. Maruzsa digitális oktatást jelent be, a kormány rendkívüli iskolai szünetről posztol Miután Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár pénteken bejelentette, hogy hétfőtől az óvodákban rendkívüli szünet lesz, az iskolák pedig tantermen kívüli, digitális munkarendre... (Forrás: telex) --
2021.03.05. Ercse Kriszta: A tanárok a kormányzat elhanyagolt, veszélyeztetett és bántalmazott gyerekei Nem kérdezik meg őket soha semmiről. A körülöttük kialakított szabályozási környezet tökéletesen ellehetetleníti, hogy autonóm, kreatív, felelős szakemberként, hivatásukhoz méltó... (Forrás: g7.hu) --
2021.03.05. „Miért? Digitális oktatás lesz? Jaj, de jó, egész nap biciklizhetek az utcán!” Majdnem pontosan egy évre a hirtelen bejelentett iskolabezárás után most újra tantermen kívüli digitális munkarendre állnak át az iskolák. A lépés várható volt, de nem sokkal felkészü... (Forrás: hvg.hu) --
2021.03.03. Irodalom és cancel culture: Nyáry Krisztián a kötelezőkről és a vitakultúráról Az író úgy véli, hogy a tananyagban, kánonban szereplő műveket reflektálatlanul semmiképpen nem kell a gyerekek kezébe adni. Nyáry a legnagyobb problémának a kronologikus irodalomoktatást... (Forrás: hvg.hu) Címkék
agresszió
civilek
család
digitális nemzedék
együttműködés
erkölcs
esélyegyenlőség
esélyek
felelősség
film
filmklub
generációk
gyerekek
gyermekvédelem
hátrányos helyzet
IKT
integráció
internet
irodalmi mű feldolgozása
iskola
iskola és társadalom
kapcsolatok
kommunikáció
konferencia
konfliktuskezelés
kreativitás
kutatás
könyvajánló
közösség
módszerek
OFOE
oktatás
oktatáspolitika
osztályfőnöki szerep
pedagógus
pedagógusok
pályázat
rendezvény
szabályok
szakmai szervezet
szülő
szülők
tanulás
tanár-diák kapcsolat
tehetséggondozás
társadalom
történelem
verseny
virtuális kongresszus
ünnep |
||||
|
Vannak szép napok. Ez ilyen. Tudj Isten, miért elég egy szemelvény, s már jónak érzem, hogy ofő lehetek.
egyáltalán jó érzés az a tudat, hogy bár pillanatnyilag azt hiszik utálnak, és utálod őket, és csak szívatod őket, de tudják, hogy ha bármi baj van ott vagy és számíthatnak rád… és ott vannak és számíthatsz rájuk…
én elsősorban ezért szeretek osztályfőnök lenni!
Köszönöm ezt az írást. Bár én jóval kisebbek 6-10 évesek osztályfőnöke vagyok, szívemből szóltál."Jó látni, hogyan alakulnak át a gyerekek négy év alatt. Jó együtt átélni pillanatokat."
Ez nem "csak" egy osztályfőnöki munka-látlelet, ez egy igazi pedagógus lelkének röntgenképe – és innentől fogva teljesen mindegy, hogy osztályfőnök vagy sem … Pedagógus!
Nekem sosem voltak rossz osztályfőnökeim, de amit ide leírtál, már-már mesébe illő. A rosszalkodásra pedig már született irodalom a kezdők számára:
http://www.konyv-konyvek.hu/book_images/70a/999639570a.jpg
Bocs, hogy ilyesmivel tolakszom, de ma hallottam hivatalosan is: szeptembertől új osztályom lesz!
(A múlt héten egy színjátszó találkozón már beszéltem is egy nyolcadikos lánykával, aki jön, kapott is házit a nyárra: tanuljon meg gitározni, hegedülni, néptáncolni, és találjon ki valami jó bulit az első hétre… Remélem, nem ijedt el egy életre…, nem nézett ki ijedősnek.)
Éljen az új osztály! Csak azért is!
Nagyon örülök neki! Csak azért is!
Én még nem tudom, teljes a bizonytalanság…
Minden szülő ilyen belevalóan emberi osztályfőnököt álmodik a gyerekének. A ma már egyetemista lányomnak nem volt szerencséje. Minden osztályfőnöke púpként viselte a feladatot. A fiam csodálatos tanítójának most szervezzük a meglepetés búcsúpartit.
Én pedig kiteszem ezt az írást a tanári faliújságjára, hadd lelkesedjenek így tanév végén azok a kollégáim, akik időt,energiát nem sajnálva jószívvel töltik az időt tanítványaikkal. És szégyenkezzenek azok a tanárok, akik minden kibúvót megtalálnak, hogy kihúzzák magukat az osztályfőnöki teendőkből.
Kedves Olga! Sajnos nem vagy egyedül. Én is most menekítem ki a lányomat egy szörnyeteg osztályfőnök karmai közül. Legalább az érettségi előtti utolsó éve legyen valamivel emberibb. Eddig nem is gondoltam volna, hogy milyen sokat számít az osztályfőnök milyensége egy gyerek életében.
Osztályfőnöknek lenni, jó!
A sok-sok munka mellett oly sok szép dolgot és oly sok szeretet kapok/kaptam a gyermekeimtől.
Ma volt a tanévzárónk és negyedikeseim "ballagása". Sírós-könnyesre sikeredett. A levélkék,az apró figyelmességek sora mindenért kárpótolt.
A kollégáim figyelmessége is megható volt.