2008. november 11. kedd, 12:24
Címkék:
100 játék
Élménypedagógai szakmai nap
A „Kalandok és Álmok” Pedagógiai Műhely, az első hazai akkreditált élménypedagógiai képzés alapítója
100 játék címmel több alkalomból álló, sajátélmény-alapú szakmai sorozatot szervez. Az első foglalkozásra 2008. november 22-én, szombaton kerül sor.
A foglalkozások célja
Célunk, hogy a résztvevők megismerkedjenek újabb játékokkal, a játékok lehetséges felhasználási területeivel és olyan pedagógiai módszerekkel, amelynek alapja a játék. Olyan tanórai és tanórán kívüli tevékenységeket mutatunk be, amelyek lehetővé teszik a gyerek számára, hogy a játék tevékenységével tanuljanak, fejlődjenek, változzanak.
Célunk gyerekekkel foglalkozó szakemberek közös képzése, szemléletének alakítása és módszertani repertoárjuk bővítése a tapasztalati tanulás gyakorlatának azon elemein keresztül, amelyek hatékonyan szolgálhatják a gyerekek sikeres együttélését. A tapasztalati tanulás célja az akadémikus tudás megszerzése helyett az aktív tapasztalatszerzés folyamatán keresztül megismerni új játékokat, tevékenységeket, módszereket.
Kinek szól a szakmai nap?
Mindenkinek, aki nevelési céljai szolgálatába kíván állítani egy újfajta módszert. Elsősorban ajánljuk osztályfőnököknek, szabadidő-szervezőknek, diákönkormányzatot segítő pedagógusoknak, napközis nevelőknek, alternatív iskolában tanítóknak, gyógypedagógusoknak, testnevelő tanároknak, tábori animátoroknak, nevelőotthoni felügyelőknek, szociális és gyermekvédelmi szakembereknek.
Módszer és tematika
Szakmai napunkon három, egyenként 1,5 órás foglalkozást kínálunk forgószínpad-szerűen. Minden résztvevő mindhárom témában részt vesz, egyenként másfél óra hosszan. Tehát saját élményű játék háromszor 90 percben, kevés magyarázattal, sok újdonsággal, egyszerű, bárki számára elérhető eszközökkel, tantermi körülmények között, osztálynyi méretű csoportokban, jól hasznosítható módon. Csoportmunka, páros gyakorlatok, gyakorlati feladatok… kevés duma, sok vidám pillanat…
„Fegyvertelen játszótárs” – Játékkal az erőszak megelőzésért
Az általunk kínált foglalkozás egy mozgáson alapuló program adaptációja. A gyakorlatok izgalmasak, szórakoztatóak, és lehetőséget kínálnak a gyerekeknek, hogy az erősségeiket, szociális készségeiket, kreativitásukat biztonságos környezetben tegyék próbára. A foglalkozások nemcsak az agresszív gyerekekre, hanem az agresszivitás áldozataira és célpontjaira is irányul.
- Térbeli tájékozódáshoz kapcsolódó gyakorlatok, hogy a gyerekek megtanulják megvédeni a saját személyes terüket és tiszteletben tartani másokét.
- Önkontroll és stressz kezeléshez kapcsolódó gyakorlatok, hogy a gyerekek megtanulják felismerni a saját izgalmi, ingerültségi szintjüket.
Foglalkozásvezető: Kovács Nikoletta tréner.
„Nem pázsitot nevelünk, hanem gyerekeket” – Tanítási órán használható játékok, játékos tanítási órák, tanító játékok
Pedagógusok és szociális szakemberek képzése olyan tevékenységek témakörében, melyek alkalmasak a gyerekek motorikus, pszichikus és szociális fejlesztésére elsősorban tanórai keretek között, valamint kifejezetten tantárgyi tudás átadására játékos formában, a játék segítségével, osztálytermi körülmények között.
- Téri és testséma-orientációs játékok;
- eszközzel játszható és eszköz nélküli tantermi játékok;
- társasjátékok, közösségi játékok, tevékenységek és azok oktató hatása;
- figyelem-, észlelés- (percepció-) és emlékezetfejlesztő játékok.
Foglalkozásvezető: Pölös Annamária.
„Chit pa de…” – Multikulturális pedagógiai értékeink és az interkulturális nevelés
A pedagógusok önismeretének gyarapítása, saját kulturális örökségük tudatosítása, a kisebbségi csoportokkal kapcsolatos pozitív attitűdök megerősítése, ismereteik bővítése az előítéletek csökkentésének lehetséges stratégiáiról, a kultúrák közötti kooperációról és a konfliktusok okairól, valamint a konfliktus-kezelés módszereiről.
- Előítéletek és sztereotípiák, a többségi és kisebbségi nézőpont felismerése;
- a többségi szempont dominanciája, következményeinek elemzése;
- a sikeres együttélés három alapfeltétele: önelfogadás, kommunikáció és bizalom.
Foglalkozásvezető: Bányai Sándor.
Részletes program
9.00 – 9.30: Beérkezés, regisztráció
9.30 – 10.00: Megnyitó, bemelegítő játék
10.00 – 11.30: 1. foglalkozás
11.50 – 13.20: 2. foglalkozás
14.00 – 15.30: 3. foglalkozás
15.30 – 16.00: Zárás, további ajánlataink, ízelítő 2009-es akkreditált képzéseinkből, sorsolás
Legfontosabb tudnivalók
100 játék: Szakmai nap
Időpont: 2008. november 22. (szombat) 9.00–16.00 óráig.
Helyszín: Kontyfa utcai Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kerületi Nevelési Tanácsadó
1156 Budapest XV., Kontyfa utca 5.
Jelentkezés: A kitöltött jelentkezési lapot el kell küldeni az info[kukac]szabadidoszervezo[pont]hu email címre. A jelentkezési lap letölthető a www.szabadidoszervezo.hu oldalról.
Jelentkezési határidő: 2008. november 15.
A jelentkezést követően állítjuk ki és küldjük el a részvételi díj befizetéséhez szükséges számlát
(SZ.J. 74-87-15 konferenciaré szvétel, ÁFA-mentes)!
Kérjük, hogy a befizetés igazolását a rendezvényre hozza magával,
és azt a regisztrációnál bemutatni szíveskedjék!
Részvételi díj: 5000 Ft/fő, mely magában foglalja a három foglalkozás megtartását, a sorsoláson való részvétel lehetőségét és a kávé–tea büfé használatát. A jelentkezéseket csak a részvételi díj befizetése és igazolása esetén tudjuk elfogadni.
Kedvezmény: Egy intézményből 4 résztvevő jelentkezése esetén a részvételi díj 4000 Ft/fő.
A kérdések megválaszolására rendelkezésére állunk:
Bányai Sándor 30/982-3322, illetve
banyai[pont]sandor[kukac]szabadidoszervezo[pont]hu.
Ajándéksorsolás: A résztvevők között a szabadon választott 2009. évi képzésünkön való ingyenes részvételi lehetőséget, valamint a Raabe Könyvkiadó Szabadidőkalauz című kiadványának egyes pótköteteit sorsoljuk ki.